EUROPA LEAGUE

Απόλλων Λεμεσού - Ολυμπιακός: Μικρή διακοπή λόγω βεγγαλικών από την κερκίδα των Κύπριων

COSMOTE

Το 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης του Απόλλωνα Λεμεσού με τον Ολυμπιακό διεκόπη για περίπου πέντε λεπτά λόγω βεγγαλικών που έπεσαν στο χορτάρι του ΓΣΠ από το πέταλο των Κυπρίων.

Επεισοδιακά ήταν τα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου μεταξύ Απόλλωνα Λεμεσού και Ολυμπιακού για τα playoffs του Europa League.

Από το πέταλο όπου κάθονταν φίλοι των γηπεδούχων έπεσαν βεγγαλικά που πλημμύρισαν με μαύρο καπνό την ατμόσφαιρα, με συνέπεια ο διαιτητής Χοσέ Σάντσεθ να διακόψει τον αγώνα για περίπου πέντε λεπτά.

Όταν καθάρισε η εικόνα στο γήπεδο κι ενώ οι παίκτες των ομάδων είχαν προλάβει να πάρουν νέες οδηγίες από τους προπονητές, άρχισε ξανά το παιχνίδι, με το σκορ στο 1-1.