ΤΟΥΡΚΙΑ

Ανκαραγκιουτζιού - Μπεσίκτας: Πέταξαν σιδηρογροθιά στον αγωνιστικό χώρο

TWITTER

Ο Ζέντσον Φερνάντες της Μπεσίκτας βρήκε μία... σιδηρογροθιά στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του εκτός έδρας αγώνα κυπέλλου κόντρα στην Ανκαραγκιουτζιού του Τάσου Χατζηγιοβάνη.

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση της Ανκαραγκιουτζιού με την Μπεσίκτας για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Τουρκίας και όχι μόνο επειδή κρίθηκε στα πέναλτι.

Στο 61ο λεπτό, ένας από τους καλύτερους παίκτες των φιλοξενουμένων στον αγώνα, ο Ζέντσον Φερνάντες, σήκωσε μία... σιδηρογροθιά σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου και τη μετέφερε εκτός αγωνιστικού χώρου.

Ο Πορτογάλος επιθετικός μέσος έδειχνε το αντικείμενο με απορία προς τους διαιτητές, καθώς περπατούσε προς τους πάγκους για να το παραδώσει.

Το σκορ ήταν 1-0 για τους γηπεδούχους μέχρι εκείνο το λεπτό, όπου έγινε αλλαγή ο Τάσος Χατζηγιοβάνης που άρχισε βασικός. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 77' με τον Τσενκ Τοσούν, αλλά εν τέλει η Ανκαραγκιουτζιού πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με 4-3.