EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ - Ολυμπιακός: Τα highlights της πρώτης φετινής ήττας των ερυθρολεύκων στο Europa League

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με τη φανέλα του Ολυμπιακού κόντρα στην Άιντραχτ στο Europa League | 21 Οκτωβρίου 2021 EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός δεν άντεξε στην Γερμανία κόντρα στην πολύ καλή Άιντραχτ και γνώρισε την ήττα με 3-1, που ήταν η πρώτη του φετινή στο Europa League. Δείτε τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.

Ο Ολυμπιακός άρχισε με "2 στα 2" στο φετινό Europa League όμως η τρίτη αγωνιστική βρήκε την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς να γνωρίζει την πρώτη της ήττα, με την Άιντραχτ να είναι ανώτερη από τους πρωταθλητές Ελλάδας και να παίρνει τη νίκη με σκορ 3-1.

Οι αετοί της Φρανκφούρτης προηγήθηκαν στο 26' με εύστοχο πέναλτι του Μπορέ και η απάντηση ήρθε στο 30' από τον Ελ Αραμπί, και πάλι από την άσπρη βούλα, για να έρθει το 2-1 για τους γηπεδούχους στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου με τον Τουρέ και το τελικό 3-1 να γραφτεί από τον Καμάντα στο 59ο λεπτό.