EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ - Ολυμπιακός: Ο Τουρέ πλήγωσε τους Πειραιώτες στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου κάνοντας το 2-1

Οι παίκτες της Άιντραχτ πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στον Ολυμπιακό στο Europa League | 21 Οκτωβρίου 2021 EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός βρήκε γκολ ισοφάρισης κόντρα στην Άιντραχτ με το πέναλτι του Ελ Αραμπί αλλά δεν μπόρεσε να αντέξει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου, με τον Τουρέ να κάνει το 2-1 στο 45+3' μετά από ομαδική προσπάθεια των παικτών του Γκλάσνερ.

Ο Ολυμπιακός είχε απάντησε στο γκολ του Μπορέ στο 26' όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει το 1-1 απέναντι στην Άιντραχτ με το εύστοχο πέναλτι του Ελ Αραμπί στο 30ο λεπτό, καθώς στο φινάλε του πρώτου μέρος η άμυνά του λύγισε, σε φάση διαρκείας στα καρέ του Βατσλίκ.

Ο Χίντερεγκερ πήρε κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Πασιέντσα συνεργάστηκε με τον Σο, εκείνος μοίρασε στον Τουρέ και ο τελευταίος με πλασέ από κοντά την έστειλε στα δίχτυα.