EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ - Ολυμπιακός: Ο Καμάντα πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Βατσλίκ και έκανε το 3-1 για τους αετούς

Ο Καμάντα αποφεύγει τον Βατσλίκ και σκοράρει για την Άιντραχτ κόντρα στον Ολυμπιακό | 21 Οκτωβρίου 2021 @2021 MARTIN MEISSNER/AP IMAGES

Η Άιντραχτ απέκτησε σημαντικό προβάδισμα δύο γκολ έναντι του Ολυμπιακού με τη συμπλήρωση μίας αγωνιστικής ώρας, με τον Καμάντα να παίρνει το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Βατσλίκ σε σουτ του Πασιένσια και να κάνει το 3-1 για τους αετούς.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου να βρει ισοφάριση για δεύτερη φορά κόντρα στην Άιντραχτ όμως όχι μόνο δεν το πέτυχε αλλά είδε την πολύ επικίνδυνη από τη μέση και μπροστά γερμανική ομάδα να πετυχαίνει και τρίτο γκολ που εδραίωσε την κυριαρχία της.

Το 3-1 έγινε στο 59ο λεπτό, με τον Βατσλίκ να πέφτει στην αριστερή γωνία του και να αποκρούει το μακρινό σουτ του Πασιένσια, με τον Καμάντα να ακολουθεί όμως ως τρέιλερ και να παίρνει τη μπάλα, για να αποφύγει τον Τσέχο κίπερ με ντρίμπλα και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.