EUROPA LEAGUE

Αϊντχόφεν - Γρανάδα: Άνοιξε λογαριασμό στην Ευρώπη ο Γκέτσε

Οι παίκτες της Αϊντχόφεν πανηγυρίζουν το γκολ του Μάριο Γκέτσε κόντρα στην Γρανάδα για το Europa League AP PHOTO/PETER DEJONG

Η Αϊντχόφεν άνοιξε το σκορ κόντρα στην Γρανάδα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μάριο Γκέτσε να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ολλανδικής ομάδας στην Ευρώπη (VIDEO).

Η Αϊντχόφεν εμπιστεύτηκε τον Μάριο Γκέτσε, που έμεινε ελεύθερος από την Ντόρτμουντ και έψαχνε ομάδα για να αναστήσει την καριέρα του και ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2014 με την Γερμανία αρχίζει σιγά σιγά να της το ξεπληρώνει.

Πριν λίγες ημέρες άνοιξε λογαριασμό τερμάτων στην Εredivisie στα πρώτα λεπτά της συμμετοχής του με τη φανέλα της PSV απέναντι στην Τσβόλε, ενώ το βράδυ της Πέμπτης φόρεσε και το ευρωπαϊκό κοστούμι του για να χριστεί σκόρερ.

Αντίπαλος η Γρανάδα στον 7ο όμιλο του Europa League όπου συμμετέχουν και οι ΠΑΟΚ και Ομόνοια, με τον Γερμανό μεσοεπιθετικό να κάνει το 1-0 για την ομάδα του Ρότζερ Σμιντ με εντυπωσιακό δεξί σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.