ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα: Ο Γκαρντάβσκι απέκρουσε με το κεφάλι, μάτωσε, ο Παπαπέτρου είδε χέρι και έδωσε πέναλτι και κόκκινη

Η ΑΕΛ πήρε το προβάδισμα απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα με πέναλτι του Μαυριά στο 52ο λεπτό, με τους Ηπειρώτες να διαμαρτύρονται καθώς ο Γκαρντάβσκι, ο οποίος είδε και την κόκκινη κάρτα, έδιωξε την μπάλα πάνω από την γραμμή με το κεφάλι και όχι με το χέρι.

Η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα στο 48ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, έγινε ένα σουτ μέσα στην περιοχή, με τον Γκαρντάβσκι να διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή. Ο διαιτητής έδειξε ωστόσο την άσπρη βούλα για πέναλτι, κάνοντας έξαλλο τον παίκτη των Ηπειρωτών, ο οποίος είδε και την κόκκινη κάρτα. Μάλιστα, ζαλίστηκε από την σύγκρουση με την μπάλα και μάτωσε στο πρόσωπο. Οι βυσσινί ευστόχησαν και έκαναν το 1-0 στο 52ο λεπτό με τον Μαυριά.