ΑΕΚ

ΑΕΚ - Βέλεζ: Έσωσε προσωρινά τους "κιτρινόμαυρους" στο 98' ο Μάνταλος που έκανε το 1-0 και έστειλε το ματς στην παράταση

Ο Μάνταλος έχει ανοίξει το σκορ στο ΑΕΚ - Βέλεζ και πανηγυρίζει | 29 Ιουλίου 2021 EUROKINISSI

Ο Πέτρος Μάνταλος με γυριστό σουτ στο 98' σκόραρε για την ΑΕΚ στο ματς με τη Βελέζ και έσωσε την ομάδα του οδηγώντας την αναμέτρηση στην παράταση.

Ένα γκολ του Πέτρου Μάνταλου στο 98' του αγώνα της ΑΕΚ με τη Βελέζ κράτησε "ζωντανούς" τους "κιτρινόμαυρους" και έστειλε το ματς στην παράταση.

Σε κόρνερ από τα αριστερά η άμυνα των Βόσνιων έδιωξε τη μπάλα που έφτασε στον Αλμπάνη. Αυτός έκανε τη σέντρα ο Ανσαριφάρντ πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να φτάνει στον Μάνταλο ο οποίος έκανε το γυριστό σουτ και νίκησε τον Μπογκτάνοβιτς για το 1-0.

Ένα γκολ που έφερε έξαλλους πανηγυρισμούς στο στρατόπεδο των γηπεδούχων με όλους τους παίκτες του πάγκου να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και να αγκαλιάζουν τον "χρυσό" σκόρερ.