SUPER LEAGUE 2

ΑΕΚ Β' - Προοδευτική 3-0: Δεύτερη νίκη για την Ένωση στο ντεμπούτο Νικοπολίδη στην ομάδα του Κορυδαλλού

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της ΑΕΚ Β' με την Προοδευτική
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της ΑΕΚ Β' με την Προοδευτική INTIME SPORTS

Η ΑΕΚ Β' νίκησε την Προοδευτική στο ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού, επικρατώντας 3-0. Ντάικο, Σκόνδρας και το αυτογκόλ του Πάβλας χάρισαν το τρίποντο στην ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Η ΑΕΚ Β' πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στη Super League 2, επικρατώντας της Προοδευτικής 3-0 στο Σεραφείδιο. Έτσι ο Αντώνης Νικοπολίδης έκανε ντεμπούτο με το αριστερό στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού. Μάλιστα στα Σπάτα βρέθηκε και ο Μάριος Μιτάι, άλλοτε ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, ο οποίος την περσινή σεζόν αγωνίστηκε με την ΑΕΚ Β'.

Η Ένωση ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές και πήρε το προβάδισμα στο σκορ χάρη σε ένα απίθανο αυτογκόλ. Έπειτα από ένα γύρισμα από τα αριστερά, ο Πάβλας στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα του Καραργύρη.

Οι παίκτες σημείωσαν ένα ακόμα γκολ με τον Ντάικο στο 67ο λεπτό. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο νεαρός στόπερ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο φινάλε ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με την Προοδευτική να απειλεί ελάχιστα τα καρέ του Χατζηεμμανουήλ και το 2-0 να παραμένει μέχρι τέλους.

Αντίθετα η Ένωση είχε κάποιες ευκαιρίες και πέτυχε το κερασάκι στην τούρτα με τον Σπύρο Σκόνδρα στις καθυστερήσεις. Ο Κορομηλάς του έστρωσε την μπάλα και ο νεαρός μεσοεπιθετικός με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας.

Η ΑΕΚ Β' έφτασε τους οκτώ βαθμούς, ενώ η Προοδευτική παρέμεινε στους τρεις, κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Super League 2