ΑΕΚ

ΑΕΚ: Τα δάκρυα του Μάνταλου για την αποθέωση από τους συμπαίκτες του

Ο Μάνταλος συγκινημένος μετά το ΑΕΚ-Βόλφσμπουργκ
Ο Μάνταλος συγκινημένος μετά το ΑΕΚ-Βόλφσμπουργκ EUROKINISSI SPORTS

Οι παίκτες και οι φίλαθλοι της ΑΕΚ αποθέωσαν τον Πέτρο Μάνταλο, ο οποίος δάκρυσε από συγκίνηση, εξαιτίας και του χαμένου πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Βόλφσμπουργκ. (VIDEO)

H AEK επικράτησε 2-1 της Βόλφσμπουργκ, με μία τρομερή ανατροπή στο δεύτερο μέρος, και πανηγύρισε την είσοδο στους ομίλους του Europa League ύστερα από τρία χρόνια.

Η Ένωση θα μπορούσε να είχε πάρει το προβάδισμα στο 20ό λεπτό, αλλά ο Πέτρος Μάνταλος αστόχησε σε πέναλτι. Μία φάση που αποδείχθηκε μοιραία, αλλά επηρέασε ψυχολογικά τον αρχηγό της Ένωσης, ο οποίος ήταν έντονα φορτισμένος μετά τη λήξη του αγώνα.

Ωστόσο, οι συμπαίκτες του, αλλά και οι φίλαθλοι της ομάδας που βρέθηκαν έξω από το ΟΑΚΑ θέλησαν να του ανεβάσουν την ψυχολογία και τον αποθεώσαν κατά τη διάρκεια των έξαλλων πανηγυρισμών της ομάδας, με τον 29χρονο μεσοεπιθετικό να μην συγκρατεί τα δάκρυά του, όντας φανερά συγκινημένος.