EUROPA LEAGUE

ΑΕΚ - Μπράγκα: Ο Όρτα το 1-3 για τους μινιότος

Ο Ρικάρντο Όρτα μόλις έχει κάνει το 1-3 για την Μπράγκα κόντρα στην ΑΕΚ
Ο Ρικάρντο Όρτα πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στην ΑΕΚ AP PHOTO/THANASSIS STAVRAKIS

Ο Ρικάρντο Όρτα στο 45ο λεπτό διεύρυνε εκ νέου (1-3) το προβάδισμα της Μπράγκα επί της ΑΕΚ με την πορτογαλική ομάδα να εκμεταλλεύεται την κακή αμυντική αντίδραση της Ένωσης. (VIDEO)

Η ΑΕΚ υποδέχτηκε την Μπράγκα για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League και η πορτογαλική ομάδα προηγήθηκε (0-2) στο 10ο λεπτό χάρη στα γκολ των Βίτορ Τορμένα και Ρικάρντο Εσγκάιο, ενώ ο Νέλσον Ολιβέιρα μείωσε σε 1-2 στο 31ο λεπτό.

Οι μινιότος πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο έχοντας καταφέρει να διευρύνουν εκ νέου το προβάδισμά τους.

Στο 45ο λεπτό ο Γκαλένο έκανε την επέλαση από αριστερά, μπήκε στην περιοχή, ο Μπακάκης δεν κατάφερε να τον κόψει και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Όρτα, ο οποίος νίκησε τον Τσιντώτα για το 1-3.