ΑΕΚ - Ατρόμητος: Ο Βράνιες έκανε το 3-0 για την Ένωση με κεφαλιά

Ο Όγκνιεν Βράνιες πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα της ΑΕΚ κόντρα στον Ατρόμητο | 17 Οκτωβρίου 2021 INTIME SPORTS

Μετά τα γκολ των Αραούχο και Τσούμπερ, ήταν η σειρά του Βράνιες να χριστεί σκόρερ κόντρα στον Ατρόμητο, με τον Βόσνιο στόπερ να γράφει το 3-0 για την ΑΕΚ στο 80ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Μπορεί την πρώτη φορά που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα να μην κατακυρώθηκε το γκολ του, καθώς οι πολλοί παίκτες που είχαν μπει πιο γρήγορα από ότι έπρεπε στην περιοχή του Ατρομήτου ανάγκασαν το διαιτητή να δώσει επανάληψη στο πέναλτι της ΑΕΚ (ο Τσούμπερ έκανε το 2-0), ωστόσο ο Βράνιες δεν άργησε να χριστεί σκόρερ.

Αυτό έγινε δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με τον Βόσνιο κεντρικό αμυντικό να προωθείται σε εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου από τα αριστερά και να δικαιώνεται, αφού πήδηξε πιο ψηλά από όλους και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0.