ΑΕΚ - Ατρόμητος: Ο Τσούμπερ με εκτέλεση πέναλτι μετά από επανάληψη έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους

Ο Τσούμπερ πανηγυρίζει μετά το 2-0 της ΑΕΚ επί του Ατρόμητου | 17 Οκτωβρίου 2021 EUROKINISSI

Ο Τσούμπερ στο 78' έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι με τη δεύτερη, καθώς δόθηκε επανάληψη από τον διαιτητή της αναμέτρησης με τους παίκτες των δύο ομάδων να έχουν μπει νωρίτερα στην περιοχή.

Η ΑΕΚ έκανε δύο τα τέρματα της με τον Τσούμπερ να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι και να νικάει τον Πίριτς για το 2-0 στο 78' σε μια φάση όπου ο Ελβετός εκτέλεσε δύο φορές την εσχάτη των ποινών.

Ο Άμραμπατ μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε με τον διαιτητή Παπαδόπουλο να δίνει συνέχεια στο ματς. Το VAR τον κάλεσε να ελέγξει τη φάση και εν τέλει άλλαξε την απόφαση του και έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Τσούμπερ πήρε φόρα έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Πίριτς ο οποίος έπεσε σωστά και άπεκρουσε με τον Βράνιες σε δεύτερο χρόνο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ δεν μέτρησε όμως καθώς το VAR και πάλι κάλεσε τον Παπαδόπουλο να δει πως πριν εκτελέσει ο Ελβετός παίκτες και των δύο ομάδων είχαν μπει στην περιοχή.

Οπότε έδωσε επανάληψη. Ο Τσούμπερ και πάλι εκτέλεσε, στην ίδια γωνία και νίκησε τον Πίριτς για να γράψει το 2-0.