ΑΕΚ - Αστέρας: Η μεγάλη ευκαιρία του Σβάρνα για το 3-2 στο 90 +3'

Η φάση του Σβάρνα στο 90+3'
Η φάση του Σβάρνα στο 90+3' NOVA GLOMEX

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Στράτος Σβάρνας έχασε μία τεράστια ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ΑΕΚ με 3-2 επί του Αστέρα, αλλά ο Φεντερίκο Άλβαρες με σωτήρια επέμβαση κράτησε την ισοπαλία (2-2) για την ομάδα του. (VIDEO)

Ο Αστέρας εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά της ΑΕΚ, προηγήθηκε 2-0, αλλά η Ένωση με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντάμιαν Σιμάνσκι (2 γκολ και δοκάρι) ισοφάρισε, πάλεψε για την ανατροπή, αλλά οι Αρκάδες έφυγαν με την ισοπαλία (2-2) από το ΟΑΚΑ.

Χαρακτηριστική, η ευκαιρία του Στράτου Σβάρνα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο στόπερ της ΑΕΚ, που αγωνίστηκε ως δεξιός μπακ, πλάσαρε από το ύψος της μικρής περιοχής, ύστερα από γύρισμα του Χρήστου Αλμπάνη, αλλά ο Φεντερίκο Άλβαρες με σωτήρια επέμβαση πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, γλίτωσε την ομάδα του.