ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

"Καυτός" Ζλάταν, ακόμα ένα γκολ στο MLS!

Los Angeles Galaxy's Zlatan Ibrahimovic, of Sweden, celebrates his second goal of the game during the second half of an MLS soccer match against the Los Angeles FC Saturday, March 31, 2018, in Carson, Calif. The Galaxy won 4-3. (AP Photo/Jae C. Hong) AP

O Zλάταν Ιμπραχίμοβιτς συνεχίζει να εντυπωσιάζει, καθώς πέτυχε το τρίτο του γκολ στο ΜLS, κόντρα στους Chicago Fire αυτή τη φόρα. Πρώτη συμμετοχή για τον Σουηδό στην αρχική ενδεκάδα.

Δεν σταματάει αυτός ο άνθρωπος. Μετά τα δύο γκολ που πέτυχε στο ντεμπούτο του, ήρθε η ώρα για τον Zλάταν Ιμπραχίμοβιτς να πετύχει το τρίτο του τέρμα στο MLS.

Ο Ζλάταν για πρώτη φορά αγωνίστηκε ως βασικός στην αναμέτρηση με των L.A. Galaxy με τους Chicago Fire και έδειξε πως... κακώς κάθισε στον πάγκο, στα δύο πρώτα ματς του στις ΗΠΑ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Άσλεϊ Κόουλ έβγαλε την σέντρα από αριστερά και ο Σουηδός επιθετικός με... αυτοκρατορική κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.