ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Άνοιξε το κεφάλι του Ράμος στο Ορλάντο Σίτι - Μόντρεαλ

Ράμος

Σκληρός τραυματισμός το βράδυ του Σαββάτου στο ματς Ορλάντο Σίτι - Μόντρεαλ, όταν Ράμος και Ρίντινγκ συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι (VIDEO).

Νίκη με 2-1 για το Ορλάντο Σίτι επί του Μοντρεάλ που δεν είχε τον Ντρογκμπά διαθέσιμο. Το σκορ άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Λαρίν για να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Οντούρο.

Το τελικό 2-1 έκανε για το Ορλάντο ο Χάινς στο 80ο λεπτό και χάρισε μία σημαντική νίκη στην ομάδα του, που έχει δυο παιχνίδια ακόμα για να διεκδικήσει την είσοδο στα πλέι οφ.

Αυτά όσον αφορά το αποτέλεσμα. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, Ράφαελ Ράμος και Τόμας Ρίντινγκ ( συμπαίκτες στο Ορλάντο) συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας για αρκετά λεπτά.

Ο Ράμος μάλιστα αποχώρησε με φορείο από το γήπεδο, αφού του άνοιξε το κεφάλι και δεν μπορούσε να δει! Αλλαγή έγινε φυσικά και ο Ρίντινγκ που δεν αισθανόταν καλά.

Δείτε εδώ το βίντεο της φάσης που χτύπησαν οι δυο συμπαίκτες.