ΤΟΥΡΚΙΑ

Νίκη με τριάρα στο Κύπελλο για την Οσμάνλισπορ

Η Οσμάνλισπορ έπιασε κορυφή στον όμιλό της στο Κύπελλο Τουρκίας, επικρατώντας 3-0 της Σανλιούρφασπορ. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.

Στο πρώτο μεταξύ τους ματς, η Οσμάνλισπορ είχε ηττηθεί από την Σανλιούρφασπορ για το Κύπελλο Τουρκίας, όμως σήμερα (29/12) επικράτησε 3-0 και έπιασε την κορυφή του ομίλου.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους "32" του Europa League, ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο, αφού τότε σημειώθηκαν όλα τα τέρματα του αγώνα.

Στο 59ο λεπτό, ο Μπαγίρ άνοιξε το σκορ, με τον Καγκιράν να διπλασιάζει τα τέρματα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 73'. Τέλος, έξι λεπτά αργότερα ο Κιλιτσασλάν με ωραίο σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό σκορ.