SUPER LIG

Τράμπζονσπορ: Ισοπαλία πριν την ΑΕΚ

Η Τράμπζονσπορ άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Σέρλοτ, αλλά έφυγε μόνο με το βαθμό (1-1) από την Κωνσταντινούπολη - λίγες ημέρες πριν έλθει στην Ελλάδα για το ματς με την ΑΕΚ - καθώς ο Καρά ισοφάρισε στο 40ό με τον Καρά.

Με το βαθμό έφυγε από το "Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν" της Κωνσταντινούπολης η Τράμπζονσπορ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Κασίμπασα για την πρεμιέρα των δύο ομάδων στο τουρκικό πρωτάθλημα.

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στα playoffs του Europa League (22/8, 21:00) άνοιξε το σκορ με τον Αλεξάντερ Σέρλοτ μετά από ασίστ του Αμπντουλκαντίρ Εμούρ στο 34ο λεπτό. Η Κασίμπασα, όμως, μέσα σε έξι λεπτά (40') έφθασε στην ισοφάριση με τον Καρά.

Η σύνθεση της Τράμπζονσπορ: Τσακίρ, Ζοάο Περέιρα, Ιβανίλντο Φερνάντες, Κάμπι, Νόβακ, Σόσα, Όμπι Μίκελ (58' Παρμάκ), Σαρί (58' Εκουμπάν), Εμούρ (89' Ερντογάν), Νουακαέμε, Σέρλοτ.