ΙΣΠΑΝΙΑ

Xαμένο πέναλτι, αλλά και σκόρερ ο Γιαννιώτας

Ο Γιάννης Γιαννιώτας κέρδισε πέναλτι για τη Βαγιαδολίδ στην αναμέτρηση με την Κουλτουράλ Λεονέσα, ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Όμως βρήκε δίχτυα λίγα λεπτά μετά! (videos)

Για πρώτη φορά βρέθηκε στην 11άδα της Ρεάλ Βαγιαδολίδ ο Γιάννης Γιαννιώτας το βράδυ της Πέμπτης (21/9), στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κουλτουράλ Λεονέσα για το "Copa del Rey".

Ο Έλληνας εξτρέμ κέρδισε πέναλτι στο 33ο λεπτό, όταν τον ανέτρεψε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση, αλλά ο Χεσούς Φερνάντεθ έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία και απέκρουσε (με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε), αποτρέποντας το 0-2.

Τελικά ο Γιαννιώτας ήταν αυτός που έκανε το 0-2, καθώς κατάφερε να σκοράρει στο 50' και να... πάρει το αίμα του πίσω! Να θυμίσουμε πως ο Γιαννιώτας είχε σκοράρει στο ντεμπούτο του και μάλιστα μόλις δύο λεπτά αφού είχε περάσει στο ματς, έτσι έχει 2 γκολ σε συμμετοχές! Το ματς ολοκληρώθηκε 0-4.