ΙΣΠΑΝΙΑ

Το όμορφο γκολ του Αραούχο μετά από πέντε μήνες

Ο Σέρχιο Αραούχο, έπειτα από πέντε μήνες αφλογιστίας σκόραρε. Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ βρήκε δίχτυα στη νίκη της Λας Πάλμας με 3-2 επί της Ράγιο Μαγιανταχόντα (VIDEO).

Τον Δεκέμβριο του 2018 είχε σκοράρει για τελευταία φορά με τη φανέλα της Λας Πάλμας ο Σέρχιο Αραούχο. Ήταν το ματς της "Ουνιόν" με την Τενερίφη. Από τότε, ο πρώην φορ της ΑΕΚ δεν κατάφερε να βρει άλλη φορά δίχτυα ενώ πέρασε και ένα διάστημα που βρισκόταν εκτός δράσης λόγω τραυματισμού στο γόνατο.

Πέντε μήνες, λοιπόν, μετά ο "Τσίνο" επέστρεψε στα γκολ...

Στο Λας Πάλμας - Ράγιο Μαγιανταχόντα ο Σέρχιο Αραούχο ισοφάρισε για την ομάδα του σε 2-2 στο 79', ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων οι νησιώτες βρήκαν το γκολ της νίκης με τον Γκαρσία.

Όπως θα δείτε στο video που ακολουθεί ο Αραούχο πήρε τη μπάλα από σέντρα συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή, έκανε το κοντρόλ και αμέσως έπιασε το γυριστό σουτ: