ΙΣΠΑΝΙΑ

Τα γκολ του Clásico

Νεϊμάρ Μέσι

Δείτε σε βίντεο το γκολ του Νεϊμάρ στο 4ο λεπτό με το οποίο η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης, την ισοφάριση του Ρονάλντο και τα τέρματα των Πέπε, Μπενζεμά.

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Νεϊμάρ.

Ο 22άχρονος άσος έκανε το κοντρόλ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ξεπέρασε δυο αντιπάλους και με συρτό σουτ νίκησε τον Κασίγιας.

Στη συνέχεια του αγώνα ο Μαρσέλο μπήκε από τα αριστερά και γύρισε τη μπάλα, με τον Πικέ να την πιάνει με το χέρι και τον διαιτητή να δίνει πέναλτι.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο από την άσπρη βούλα δεν αστόχησε, κάνοντας το 1-1. Δείτε και τα δυο γκολ σε βίντεο και άλλες φάσεις από το παιχνίδι.

Ανατροπή για την Ρεάλ

Στο 51ο λεπτό η "βασίλισσα" γύρισε το παιχνίδι με δυνατή κεφαλιά του Πέπε, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κρος, ενώ το 3-1 έκανε ο Μπενζεμά με καταπληκτικό πλασέ.