ΙΣΠΑΝΙΑ

Ο Μοράτα έκανε τον ορισμό του τσαφ και έγινε viral

Ο Άλβαρο Μοράτα έχασε μοναδική ευκαιρία για να σκοράρει στην αναμέτρηση της Ατλέτικο με την Οσασούνα και έγινε viral. (VIDEOS)

H Ατλέτικο Μαδρίτης μετά από τρεις αγώνες επέστρεψε στις νίκες αφού επικράτησε με 2-0 επί της Οσασούνα. Οι παίκτες του Σιμέονε πέτυχαν δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για να καθαρίσουν το τρίποντο και νωρίτερα είχαν χάσει κάποιες καλές ευκαιρίες.

Η μεγαλύτερη εξ αυτών ήρθε στο 55' με τον Άλβαρό Μοράτα να κάνει τον ορισμό του τσαφ όταν βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Βέβαια, δώδεκα λεπτά αργότερα ο Ισπανός επιθετικός επιβεβαίωσε την μεγάλη του κλάση αφού με εξαιρετική κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τρίπιερ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Ατλέτικο.