ΙΣΠΑΝΙΑ

Κύπελλο Ισπανίας: Πρώην φορ του Παναιτωλικού απέκλεισε τη Σεβίλλη

Εκτός Copa del Rey η Σεβίλλη, η οποία γνώρισε την ήττα (3-1) από τη Μιραντές της Segunda και αποχαιρέτησε στους 16 τη διοργάνωση. Ο πρώην παίκτης του Παναιτωλικού, Άλβαρο Ρέι, έδωσε το τελειωτικό χτύπημα στους Ανδαλουσιάνους.

Έκπληξη στο Κύπελλο Ισπανίας με τη Σεβίλλη να μένει εκτός διοργάνωσης στη φάση των 16. Οι νερβιονένσες γνώρισαν την ήττα (3-1) εκτός έδρας από τη Μιραντές και δεν κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Βραζιλιάνος φορ, Ματέους Μπαρόζο, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό και διεύρυνε το προβάδισμα στο 30ό. Στο 85ο ο πρώην φορ του Παναιτωλικού, Άλβαρο Ρέι, έδωσε το τελειωτικό χτύπημα με το 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ανδαλουσίας ήταν να μειώσει στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου με τον Νολίτο.