LA LIGA

Λεγανές - Ρεάλ: Η γκολάρα του Χόναταν Σίλβα (VIDEO)

Ο Αργεντινός αριστερός μπακ της Λεγανές, Χόναταν Σίλβα, άνοιξε το σκορ (1-0) στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Ρεάλ με πανέμορφο πλασέ στο 45ο λεπτό. (VIDEO)

H Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξενείται από τη Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα στο "Μπουτάρκε" - παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη του ματς - για την 32η αγωνιστική της ισπανικής Liga και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό.

Το έκαναν με τον 24χρονο Αργεντινό αριστερό μπακ, Χόναταν Σίλβα, ο οποίος αγωνίζεται στη "Λέγα" ως δανεικός από τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Ο Μάρτιν Μπρέιθγουεϊτ έκλεψε την μπάλα από τον Ντάνι Καρβαχάλ, την "έσπασε" έξω και ο Σίλβα με εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό νίκησε τον Κοσταρικανό γκολκίπερ των "μερένγκες", Κέιλορ Νάβας.