LA LIGA

Η Σεβίλλη θυμήθηκε την γκολάρα του Τσιάρτα κόντρα στη Ρεάλ

Η Σεβίλλη θυμήθηκε στους λογαριασμούς της στα social media το πανέμορφο γκολ του Βασίλη Τσιάρτα με εκτέλεση φάουλ στο 1-1 με τη Ρεάλ πριν από ακριβώς 20 χρόνια.

Στις 23 Οκτωβρίου 1999 η Σεβίλλη υποδέχθηκε τη Ρεάλ στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν με νερβιονένσες και μερένγκες ν' αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας άνοιξε το σκορ είκοσι λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης με πανέμορφο γκολ του Βασίλη Τσιάρτα με εκτέλεση φάουλ, ενώ αυτή της ισπανικής πρωτεύουσας ισοφάρισης στο 82ο λεπτό με τον Ραούλ.

Η Σεβίλλη θυμήθηκε από τους επίσημους λογαριασμούς της στα social media το πανέμορφο γκολ του Έλληνα: "Σαν σήμερα πριν από 20 χρόνια ήταν η γκολάρα του Τσιάρτα. Τι αριστερό πόδι που είχε ο Έλληνα; Έτσι δεν είναι;".