ΣΚΩΤΙΑ

"Τριάρα" σε 5 λεπτά η Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς διατήρησε ελπίδες για την δεύτερη θέση, καθώς νίκησε 3-0 την Αμπερντίν στο "Pittodrie", πετυχαίνοντας 3 γκολ σε ένα 5άλεπτο (videos)

Ο Κένι Μίλερ πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά, ο Τζόζεφ Ντόντου είχε ασίστ και γκολ μέσα σε 3 λεπτά, έτσι η Ρέιντζερς πέτυχε 3 γκολ σε ένα 5άλεπτο και νίκησε 3-0 την Αμπερντίν στο "Pittodrie".

Στο 79', στο 81' και στο 83' μπήκαν τα τέρματα, έτσι οι "προτεστάντες" μείωσαν την απόσταση στους 9 βαθμούς απ'την Αμπερντίν και διατήρησαν ελπίδες για την δεύτερη θέση.

Η σύνθεση της Ρέιντζερς...

Φοντέριγχαμ, Τάβερνιερ, Μπέιτς, Γουίλσον, Μπίρμαν, Χολτ, Χον Τοράλ, Γκάρνερ (70' Ντόντου), Χάιντμαν (53' Γουίντας), Κένι Μίλερ, Γουόγκχορν (80' Χόλιντεϊ).

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ινβερνές - Σεντ Τζόνστοουν 0-3 (40' ΜακΚλιν, 88' πέν. Κρεγκ, 91' Κάμινγκς)

Σέλτικ - Κιλμάρνοκ 3-1 (22' Άρμστρονγκ, 71' Σκοτ Σινκλέρ, 76' Φόρεστ / 65' Τζόρνταν Τζόουνς)

Χαρτς - Νταντί 1-0 (13' Ισμαέλ Γκονσάλβες)

Χάμιλτον - Ρος Κάουντι 1-1 (3' Ντονάτι / 60' Κάραν)

Πάρτικ Θισλ - Μάδεργουελ 1-0 (11' Ντούλαν)

Κυριακή

Αμπερντίν - Ρέιντζερς 0-3 (79' και 81' Κένι Μίλερ, 83' Ντόντου)