Αγωνιστική σε Ιταλία, κύπελλο σε 6 χώρες

Αγωνιστική δράση μεσοβδόμαδα στην Ευρώπη με την 10η αγωνιστική στην Ιταλια, League Cup Αγγλίας και Σκωτίας, όπως και Κύπελλο σε Γερμανία, Ισπανία, Ολλανδία και Βέλγιο

Τα 9 από τα 10 ματς της 10ης αγωνιστικής στην Ιταλία διεξάγονται την Τετάρτη και ξεχωρίζουν οι "μάχες" της Γιουβέντους με την Σαμπντόρια, της Τζένοα με την Φιορεντίνα και της Νάπολι με την Μίλαν, ενώ την Πέμπτη η Ίντερ υποδέχεται την Παλέρμο.



Στο League Cup Αγγλίας κορυφαία είναι η κόντρα της Άρσεναλ με την Λίβερπουλ, ενώ η προημιτελική φάση διεξάγεται στο League Cup Σκωτίας.



Αναλυτικά το πρόγραμμα:



Campionato - 10η αγωνιστική



Τετάρτη

Μπολόνια - Σιένα (21:45)

Κατάνια - Κιέβο

Τζένοα - Φιορεντίνα

Γιουβέντους - Σαμπντόρια

Λάτσιο - Κάλιαρι

Λιβόρνο - Αταλάντα

Νάπολι - Μίλαν

Πάρμα - Μπάρι

Ουντινέζε - Ρόμα

Πέμπτη

Ίντερ - Παλέρμο (21:45)



League Cup Αγγλίας - 4ος γύρος (Carling Cup)



Τρίτη

Μπάρνσλι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:45)

Πόρτσμουθ - Στόουκ

Σάντερλαντ - Άστον Βίλα

Μπλάκμπερν - Πίτερμπορο (22:00)

Τότεναμ - Έβερτον

Τετάρτη

Άρσεναλ - Λίβερπουλ (21:45)

Τσέλσι - Μπόλτον

Μάντσεστερ Σίτι - Σκάνθορπ



Κύπελλο Ισπανίας - 4ος γύρος (Copa del Rey)



Τρίτη

Θιουδάδ Ντε Λορκί - Σεβίλλη (21:00)

Μαρμπέγια - Ατλέτικο Μαδρίτης

Ουέλβα - Χιχόν

Αλκορκόν - Ρεάλ Μαδρίτης (23:00)

Τετάρτη

Αλκογιάνο - Βαλένθια (21:00)

Θέλτα - Τενερίφη

Χετάφε - Εσπανιόλ

Χέρκουλες - Αλμερία

Μούρθια - Ντεπορτίβο

Βαγεκάνο - Μπιλμπάο

Χερέθ - Οσασούνα

Σαραγόσα - Μάλαγα

Κουλτουράλ Λεονέσα - Μπαρτσελόνα (23:00)

Πέμπτη

Πουερτογιάνο - Βιγιαρεάλ (22:00)

Σαλαμάνκα - Σανταντέρ

Βαγιαδολίδ - Μαγιόρκα



Κύπελλο Γερμανίας - 3ος γύρος (DFB-Pokal)



Τρίτη

Άιντραχτ Τρίερ - Κολωνία (20:00)

Γκρόιτερ Φιρτ - Στουτγκάρδη

Άουγκσμπουργκ - Ντούισμπουργκ (21:30)

Όσναμπρικ - Ντόρτμουντ

Τετάρτη

Μόναχο 1860 - Σάλκε (20:00)

Βέρντερ - Καϊζεσλάουτερν

Χόφενχαϊμ - Κόμπλενζ (21:30)

Φρανκφούρτη - Μπάγερν



League Cup Σκωτίας - Προημιτελικά



Τρίτη

Νταντί - Ρέιντζερς (21:45)

Σεντ Τζόνστοουν - Νταντί Γιουνάιτεντ

Σεντ Μίρεν - Μάδεργουελ

Τετάρτη

Σέλτικ - Χαρτς (21:35)



*Ο 6ος γύρος του Κυπέλλου Βελγίου και ο 3ος του Κυπέλλου Ολλανδίας είναι σε πρώιμο στάδιο για να αναφερθούν με πρόγραμμα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Τα 10 χαμένα ταλέντα του Καμπιονάτο

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS