"Θρίλερ" στη Ρώμη με τη Λάτσιο να παίρνει βαθμό από τη Μίλαν στο 90+4'

Η Μίλαν δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από την έδρα της Λάτσιο, καθώς οι γηπεδούχοι την ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ντέρμπι της προσεχούς αντιπάλου του Ολυμπιακού, Μίλαν με την Λάτσιο.

Οι "ροσονέρι" φιλοξενήθηκαν στην έδρα της ομάδας της Ρώμης και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ έπειτα από σουτ του Κεσί που κόντραρε σε αντίπαλο αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα στο 78'.

Ωστόσο, και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Ντοναρούμα να κρατήσει τη νίκη για την ομάδα του, το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

"Εκτελεστής" του Γκατούζο ήταν ο Κορέα που με μία... ανάσα έκανε το κοντρόλ και σούταρε στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με υπέροχο τρόπο για το 1-1.

Πλέον, η Μίλαν βρίσκεται στην 5η θέση με 22 βαθμούς (έχοντας δώσει 13 ματς στο πρωτάθλημα), ενώ η Λάτσιο είναι στην 4η με 23 βαθμούς. Στην κορυφή και μακριά από τους υπόλοιπους διεκδικητές είναι η Γιουβέντους με 37 βαθμούς.