SERIE A

Βερόνα - Ίντερ 2-2: Έμειναν τέταρτοι οι νερατζούρι

Hellas Verona's Darko Lazovic celebrates with teammates after scoring during the Serie A soccer match between Hellas Verona and Inter Milan, at the Marcantonio Bentegodi Stadium in Verona, Italy, Thursday, July 9, 2020. (Paola Garbuio/LaPresse via AP) AP

Η Ίντερ έμεινε στο 2-2 στη Βερόνα με την τοπική ομάδα κι έμεινε πίσω από την Αταλάντα, στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Serie A.

Ήθελε να αφήσει πίσω της την εντός έδρας ήττα (1-2) από την Μπολόνια και να επιστρέψει στις νίκες. Η Ίντερ ήταν κοντά στο να το καταφέρει, αλλά έφυγε μόνο με το βαθμό από τη Βερόνα.

Το σκορ στο Μαρκ'Αντόνιο Μπεντεγκόντι άνοιξε ο Ντάρκο Λάζοβιτς με το... καλημέρα. Οι νερατζούρι τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρήκαν τον τρόπο να ξεκλειδώσουν την άμυνα των γηπεδούχων στο δεύτερο.

Ο Καντρέβα στο 49ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Μιλάνο, η οποία πήρε το προβάδισμα με το αυτογκόλ του ΝτιΜάρκο. Η Ίντερ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο, καθώς το γκολ του Μιγκέλ Βελόσο στο 86ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Ίντερ έμεινε πίσω από την Αταλάντα, στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Serie A.

ΒΕΡΟΝΑ (Ίβαν Γιούριτς): Σιλβέστρι, Φαραόνι, Ραχμάνι, Γκίντερ, Κουμπουλά (84' Εμπερεούρ), ΝτιΜάρκο (66' Ατζαμπόνγκ), Αμραμπάτ, Βελόζο, Λάζοβιτς (84' Βέρε), Πεσίνα, Στεπίνσκι (54' Ντι Κάρμινε).

ΙΝΤΕΡ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Καντρέβα, Γκοδίν, Ντε Φράι, Σκρίνιαρ, Μπρόζοβιτς (70' Βεσίνο), Γκαλιαρντίνι, Γιανγκ, Μπόρχα Βαλέρο (88' Έρικσεν), Λουκακού (76' Λαουτάρο Μαρτίνες), Αλέξις Σάντσες.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 31ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Τρίτη 7 Ιουλίου

Λέτσε - Λάτσιο 2-1 (30' Μπαμπακάρ, 47' Λουτσόνι / 5' Καϊσέδο)

Μίλαν - Γιουβέντους 4-2 (62' πεν. Ιμπραχίμοβιτς, 66' Κεσιέ, 67' Λεάο, 80' Ρέμπιτς / 47' Ραμπιό, 53' Ρονάλντο)

Τετάρτη 8 Ιουλίου

Τζένοα - Νάπολι 1-2 (49' Γκολντανίγκα / 45+1' Μέρτενς, 66' Λοσάνο)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι 0-0

Αταλάντα - Σαμπντόρια 2-0 (75' Τολόι, 85' Μουριέλ)

Μπολόνια - Σασουόλο 1-2 (90+1' Μπάροου / 41' Μπεράρντι, 57' Χαράσλιν)

Ρόμα - Πάρμα 2-1 (43' Μιχιταριάν, 57' Βερετούτ / 9' Κούτσκα)

Τορίνο - Μπρέσια 3-1 (48' αυτ. Ματέγιου, 58' Μπελότι, 86' Τζάτζα / 21' Τορεγκρόσα)