ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ουντινέζε - Ρόμα 1-0: Νέα εκτός έδρας "σφαλιάρα" για τους "τζαλορόσι"

Roma's Stephan El Shaarawi, left, and Udinese's Rijad Baji vie for the ball during an Italian Serie A soccer match between Roma and Udinese, at the Olympic stadium in Rome, Saturday, Sept. 23, 2017. (AP Photo/Alessandra Tarantino) AP

Χωρίς τον τραυματία, Κώστα Μανωλά, η Ρόμα γνώρισε την ήττα (1-0) από την Ουντινέζε στην "Dacia Arena". Ο Ντε Πάουλ στο 54ο λεπτό το μοναδικό γκολ των φριουλιάνι και της αναμέτρησης.

Μακριά από το "Olimpico" μετρά μία νίκη στα τελευταία έξι ματς. Η επικράτηση στο Έμπολι στις 6 Οκτωβρίου μεσολάβησε ανάμεσα στις δύο ήττες σε Μιλάνο και Μπολόνια και τις ισάριθμες ισοπαλίες που ακολούθησαν σε Νάπολη και Φλωρεντία.

Η Ρόμα επέστρεψε στις ήττες. Το Σάββατο (24/11) φιλοξενήθηκε από την Ουντινέζε στην "Dacia Arena" του Φρίουλι και γνώρισε την ήττα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ροδρίγο Ντε Πάουλ στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο ματς δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Μανωλάς, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρησης της Εθνικής Ελλάδας με την αντίστοιχη της Φινλανδίας.

OYNTINEZE: Μούσο, Τερ Άφεστ, Λάρσεν, Τρούστ-Έκονγκ, Νόιτινχ, Σαμίρ (70' Πεσέλα), Φοφανά, Μπεχράμι, Μαντραγκόρα, Πουσέτο (90'+5' Ντ' Αλεσάντρο), Ντε Πάουλ (79' Ματσίς).

ΡΟΜΑ: Μιράντε, Σαντόν, Φάσιο, Ζουάν Ζεζούς, Κολάροβ, Κριστάντε, Ενζονζί, Κλάιφερτ (64' Ουντέρ), Πελεγκρίνι (79' Τζανιόλο), Ελ Σαραουί, Σικ (71' Τζέκο).