SERIE A

Μοιραίος ο Παναγιώτης Κονέ για Ουντινέζε

Empoli's miedfielder Leandro Daniel Paredes celebrates after scoring the golal of the 1-1 during the Italian Serie A soccer match between Udinese Calcio and Empoli FC at Friuli Stadium in Udine, 19 September 2015. ANSA/ LANCIA ANSA

Ο Παναγιώτης Κονέ αποβλήθηκε στο 72' με την Ουντινέζε να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 και τελικά ηττήθηκε με 1-2 από την Έμπολι (video)

Η Ουντινέζε γνώρισε τρίτη συνεχόμενη ήττα στην Serie A μετά το "διπλό" με την Γιουβέντους στην πρεμιέρα και σε αυτό φέρει μεγάλο μερίδιο ευθύνης ο Παναγιώτης Κονέ.

Ο Έλληνας άσος αποβλήθηκε στο 72ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ η ομάδα του ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 από το γκολ του Ντουβάν Σαπάτα στο 19'.

Μόλις ένα λεπτό μετά την αποβολή η Έμπολι ισοφάρισε με τον Λεάντρο Παρέδες και στο 92' ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Μάσιμο Μακαρόνε στο 92', παίρνοντας έτσι την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ (5-3-2): Καρνέζης, Εντενίλσον, Ουαγκέ, Ντανίλο, Πίρις, Αλί Αντνάν, Ιτούρα (54' Μπρούνο Φερνάντες), Παναγιώτης Κονέ, Αγκιέμανγκ-Μπάντου, Ντι Νατάλε (68' Αγκίρε), Ντουβάν Σαπάτα (74' Μαρκίνιο).

ΕΜΠΟΛΙ: Σκορούπσκι, Λορινί, Τονέλι, Μπάσμπα, Μάριο Ρουί, Ελ Χατζί (46' Ρολάντο), Ζιελίνσκι (62' Παρέδες), Κρότσε, Σαπονάρα, Πουτσαρέλι (82' Λίβαγια), Μακαρόνε.

*κόκκινη 72' Παναγιώτης Κονέ

** για τη νίκη της Μίλαν με δύο γκολ του Μπάκα, διαβάστε ΕΔΩ

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ουντινέζε - Έμπολι 1-2 (19' Ντουβάν Σαπάτα / 73' Παρέδες, 92' Μακαρόνε)

Μίλαν - Παλέρμο 3-2 (21' και 75' Μπάκα, 40' Μποναβεντούρα / 32' και 72' Χίλιεμαρκ)