SERIE A

Λάτσιο - Ρόμα 1-1: Σπάσανε τα δοκάρια

Lazio's Joaquin Correa, right, challenges for the ball with Roma's Bryan Cristante during a Serie A soccer match between Lazio and Roma, at the Rome Olympic stadium, Sunday, Sept. 1, 2019. (AP Photo/Alessandra Tarantino) AP

Η Ρόμα προηγήθηκε κόντρα στη Λάτσιο με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κολάροβ, αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 58' με πλασέ του Λουίς Αλμπέρτο. Πέντε δοκάρια στα πρώτα 27 λεπτά του ντέρμπι.

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι στη Ρώμη ανάμεσα σε Λάτσιο και Ρόμα για τη 2η αγωνιστική της Serie A. Οι τζαλορόσι προηγήθηκαν με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κολάροβ στο 17' (το κέρδισε ο Τζέκο ύστερα από χέρι του Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι τυπικά γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 58' με πλασέ του Λουίς Αλμπέρτο. Άξιο αναφοράς ότι στα πρώτα 26 λεπτά του ντέρμπι σημειώθηκαν πέντε δοκάρια.

Στο 3' ο Λούκας Λέιβα, στο 5' ο Τζανιόλο, στο 24' ο Ιμόμπιλε, στο 25' ο Κορέα και στο 27' ο Τζανιόλο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 30 Αυγούστου

Μπολόνια - ΣΠΑΛ 1-0 (93' Σοριάνο)

Σάββατο 31 Αυγούστου

Μίλαν - Μπρέσια 1-0 (12' Τσαλχάνογλου)

Γιουβέντους - Νάπολι 4-3 (16' Ντανίλο, 19' Ιγκουαΐν, 62' Ρονάλντο, 92' αυτ. Κουλιμπαλί - 66' Μανωλάς, 68' Λοσάνο 81' Ντι Λορέντσο)