Το πρώτο γκολ του Παπάζογλου

KERKRADE - Voetbal, 15-01-2017, Seizoen 2016-2017, Parkstad Limburg Stadion, Eredivisie, Roda JC - Feyenoord,
Feyenoord speler Jan-Arie van der Heijden in duel met Roda JC Kerkrade speler Thanasis Papazoglou
KERKRADE - Voetbal, 15-01-2017, Seizoen 2016-2017, Parkstad Limburg Stadion, Eredivisie, Roda JC - Feyenoord, Feyenoord speler Jan-Arie van der Heijden in duel met Roda JC Kerkrade speler Thanasis Papazoglou HENK KORZELIUS

Ο Γιάννης Αναστασίου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 58' τον Θανάση Παπάζογλου και 4 λεπτά αργότερα ο Έλληνας στράικερ πέτυχε το παρθενικό του γκολ με την Ρόντα

Ο Θανάσης Παπάζογλου πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Ρόντα, στην σπουδαία νίκη με 4-0 επί της Εξέλσιορ.

Δεν ήταν στην βασική 11άδα, μπήκε στο ματς στο 58' και έκανε το 3-0 στο 62', ενώ βασικός ήταν ο Ατζαγκούν και σημαντικό στοιχείο είναι πως η Εξέλσιορ έπαιζε με 10 παίκτες από το 18ο λεπτό.

Όσον αφορά στην Αϊντχόφεν, χάρη σε τέρμα του Ντάβι Πρέπερ στο 87' νίκησε 2-1 στην έδρα της Χεράκλες και έπιασε τον Άγιαξ στην 2η θέση.

Η σύνθεση της Αϊντχόφεν...

Ζουτ, Άριας, Σβάαμπ, Ισιμά-Μιρέν, Βίλεμς (70' Μπρενέτ), Γκουαρδάδο, Πρέπερ, Φαν Χίνκελ, Περέιρο (79' Μπέρχβαϊν), Ράμσελααρ (83' Ράμσελααρ), Λουκ ντε Γιονγκ.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Παρασκευή

Βίλεμ - Σπάρτα Ρότερνταμ 3-2 (18' Φραν Σολ, 45' Λάτσμαν, 90' Χάγε / 21' Ελ Αζουζί, 69' Φέρχααρ)

Σάββατο

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Ουτρέχτη 0-1 (31' αυτ. Σχενκ)

Χεράκλες - Αϊντχόφεν 1-2 (74' Αρμεντέρος / 50' Ράμσελααρ, 87' Πρέπερ)

Ρόντα - Εξέλσιορ 4-0 (19 Στσαχίν, 45'+1 και 65' Πάουλισεν, 62' Παπάζογλου)

18. Γκόου Αχέντ Ιγκλς 13

*οι 2 πρώτοι στο Champions League (ο 2ος στα προκριματικά)

**ο 3ος στο Europa League (όπως και ο κάτοχος του KNVB Cup, όπως και ο νικητής των play-offs των θέσεων 5-8)

***υποβιβάζεται ο τελευταίος (18ος), ο 17ος και ο 16ος παίζουν μπαράζ με ομάδες από την Eerste Divisie

****στην ισοβαθμία μετρά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται μπαράζ (αν κρίνεται σημαντική θέση)