ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Τρίτο σερί 1-1 για τη Σάλκε

Μετά την Κολωνία και τον ΠΑΟΚ, η Σάλκε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 και με την Χόφενχαϊμ, η οποία ήταν πίσω στο σκορ για 74 αγωνιστικά λεπτά. Νίκη στο Ίνγκολστατ η Γκλάντμπαχ (videos)

Η Σάλκε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Χόφενχαϊμ, όπως ακριβώς και τα δύο προηγούμενα ματς της με την Κολωνία και τον ΠΑΟΚ.

Ήταν μάλιστα μπροστά στο σκορ για 74 αγωνιστικά λεπτά στο Γκέλζενκιρχεν, καθώς είχε ανοίξει το σκορ στο 5' ο Σεπφ και απάντησε ο Ρούντι στο 79'.

Με αυτό το γκολ μάλιστα η Χόφενχαϊμ γλίτωσε την τρίτη της ήττα στο πρωτάθλημα και τρίτη σερί εκτός έδρας, ενώ νωρίτερα η Γκλάντμπαχ είχε νικήσει 2-0 στο Ίνγκολστατ.

Οι συνθέσεις

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΤ (5-4-1): Χάνσεν, Αντερτζόνα, Ματίπ, Τισεράν (72' Κίτελ), Μπρεζερί, Σούτνερ, Κοέν, Μοράλες, Γκρος (78' Χίντερσερ), Γιουνγκ (46' Ρόζερ), Λεσκάνο.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Γιάντσκε, Κρίστενσεν, Βέστεργκααρντ, Βεντ, Κράμερ, Στρομπλ (61' Νταχούντ), Χόφμαν, Φάμπιαν Τζόνσον, Στιντλ (87' Ραφαέλ), Ντρμιτς (80' Χαν).

ΣΑΛΚΕ (5-4-1): Φέρμαν, Σεπφ, Χέβεντες, Μπάντστουμπερ, Νάστασιτς, Κολάσινατς (82' Αόγκο), Σταμπουλί, Μπενταλέμπ, Γκορέτσκα, Καλιτζούρι (57' Μαξ Μάιερ), Μπούργκσταλερ (84' Σουπό-Μοτίνγκ).

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ (5-3-2): Μπάουμαν, Μπίτσακτσιτς (60' Σβέγκλερ), Σέλε, Φογκτ, Χούμπνερ, Τσούμπερ, Ρούντι, Αμίρι (63' Σάλαϊ), Ντεμίρμπαϊ, Βάγκνερ, Τερατσίνο (70' Κράμαριτς).

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ - Βέρντερ 1-2 (19' Μαγιοράλ / 10' και 18' Νιαμπρί)

Σάββατο

Μπάγερν - Αμβούργο 8-0 (17' Βιδάλ, 24' πέν., 42' και 54' Λεβαντόβσκι, 56' Αλάμπα, 65' και 69' Κομάν, 87' Ρόμπεν)

Λεβερκούζεν - Μάιντς 0-2 (3' Μπελ, 11' Εζτουναλί)

Ντάρμστατ - Άουγκσμπουργκ 1-2 (47' Χέλερ / 55' πέν. Φέρχαχ, 85' Μπομπαντίγια)

Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ 0-3 (13' Παπασταθόπουλος, 55' και 70' Ομπαμεγιάνγκ)

Λειψία - Κολωνία 3-1 (5' Φόρσμπεργκ, 34' αυτ. Μάροχ, 65' Βέρνερ / 53' Οσάκο)

Χέρτα - Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-0 (52' Ιμπίσεβιτς, 83' Νταρίντα)

Κυριακή

Ίνγκολστατ - Γκλάντμπαχ 0-2 (60' Στιντλ, 91' Χαν)

Σάλκε - Χόφενχαϊμ 1-1 (5' Σεπφ / 79' Ρούντι)