ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ο Χάαλαντ χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά για να πετύχει το πρώτο γκολ με την Ντόρτμουντ

Dortmund's Erling Haaland comes with ball in hand to warm up for a German Bundesliga soccer match between FC Augsburg and Borussia Dortmund in Augsburg, Germany, Saturday, Jan.18, 2020. ( Tom Weller/dpa via AP) AP

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της Ντόρτμουντ με την Άουγκσμπουργκ και σκόραρε μόλις 183 δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο με υπέροχο σουτ με το αριστερό! (VIDEO)

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Έρλινγκ Χάαλαντ με τη φανέλα της Ντόρτμουντ. Ο Νορβηγός επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο 56ο λεπτό του αγώνα και 183 δευτερόλεπτα αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ, μειώνοντας σε 3-2 στην αναμέτρηση με την Άουγκσμπουργκ!