ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δεν χάνεται αυτό το γκολ: Η μεγάλη ευκαιρία του Μπελφοντίλ (VIDEO)

Ο Ισάκ Μπελφοντίλ έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στη Χόφενχαϊμ - στις καθυστερήσεις του ματς με την Ντόρτμουντ - αποτυγχάνοντας να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το μισό μέτρο. (VIDEO)

Η Χόφενχαϊμ αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Ντόρτμουντ για την τέταρτη αγωνιστική της Bundesliga. Μπορεί ο Πούλισιτς να ισοφάρισε στο 84ο λεπτό, αλλά ο Ισάκ Μπελφοντίλ - ο οποίος κατά το παρελθόν αποτέλεσε μεταγραφικό στόχο των ελληνικών ομάδων - έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους.

Αστόχησε χαρακτηριστικά από το μισό μέτρο με τους παίκτες των Βεστφαλών, Ρομάν Μπίρκι και Λούκας Πίστσεκ εξουδετερωμένους. Δείτε την απίθανη χαμένη ευκαιρία του 26χρονου Αλγερινού στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων: