ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γκλάντμπαχ - Λεβερκούζεν: Ασταμάτητος ο Χάβερτς

Leverkusen's Kai Havertz scores his side's opening goal during the German Bundesliga soccer match between Borussia Moenchengladbach and Leverkusen, in Moenchengladbach, Germany, Saturday, May 23, 2020. (Ina Fassbender Pool Photo via AP) INA FASSBENDER POOL PHOTO VIA AP

Ο Κάι Χάβερτς είναι ασταμάτητος, αφού μετά τα δύο γκολ απέναντι στη Βέρντερ, σκόραρε ξανά για τη Λεβερκούζεν στον αγώνα με την Γκλάντμπαχ. (VIDEOS)

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται ο Κάι Χάβερτς. Ο σταρ της Λεβερκούζεν, μετά τα δύο γκολ που σημείωσε στο 4-1 επί της Βέρντερ, σκόραρε ξανά κόντρα στην Γκλάντμπαχ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του στο 6ο λεπτό.

Μάλιστα, ήταν σκόρερ και του δεύτερου τέρματος της Λεβερκούζεν, στο 57ο λεπτό, με εύστοχο εκτέλεση πέναλτι, δίνοντας προβάδισμα με 2-1.

Ο 20χρονος Γερμανός μεσοεπιθετικός σκόραρε για τρίτο σερί παιχνίδι, φτάνοντας τα δέκα τέρματα σε 24 συμμετοχές στην εφετινή Bundesliga. Συνολικά, σε 35 παιχνίδια έχει 13 γκολ και οχτώ ασίστ, αποτελώντας τον ηγέτη της Λεβερκούζεν.