ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Εύκολη νίκη για την Χέρτα επί της Σάλκε

Χέρτα Σάλκε

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για την Χέρτα έτσι ώστε να κερδίσει την Σάλκε με 2-0 στην έδρα της. Κακό ματς από τους φιλοξενούμενους.

Προβάδισμα όσον αφορά τις θέσεις που οδηγούν απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Χέρτα μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Σάλκε, την οποία και άφησε τέσσερις βαθμούς πίσω.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο.

Το σκορ άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Ιμπίσεβιτς μετά από όμορφο συνδυασμό στην περιοχή της Σάλκε, με τον Σταρκ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 65' με δυνατή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΧΕΡΤΑ: Γιάστεϊν, Βάιζερ, Σταρκ, Μπρουκς, Πλάτενχαρτ, Σκιέλμπρεντ, Τζιγκερτζί, Νταρίντα, Χαραγκούτσι, Καλού (Στόκερ 92'), Ιμπίσεβιτς (Χέλεγκερ 88').

ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Ζούνιορ, Ματίπ, Νόιστεντερ, Αόγκο, Γκάις (Ντι Σάντο 68'), Χέιμπιεργκ, Μαξ Μάιερ (Σαμ 76'), Μπελχαντά, Σεπφ (Σανέ 68'), Χούντελααρ.

Vedad Ibisevic Goal - Hertha BSC 1-0 Schalke 04... από sport-24hd

Niklas Stark Goal - Hertha Berlin 2 - 0 Schalke... από sport-24hd