ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μονακό - Νιμ 1-1: Σε ελεύθερη πτώση οι Μονεγάσκοι του Ζαρντίμ

Monaco's Radamel Falcao reacts during his French League One soccer match against Rennes, in Rennes, western France, Wednesday, April 4, 2018.(AP Photo/David Vincent) AP PHOTO/DAVID VINCENT

Ούτε τώρα μπόρεσε η Μονακό. Αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Νιμ για την 6η αγωνιστική της Ligue 1 και ήδη "τρέχει" σερί έξι ματς σε όλες τις διοργανώσεις χωρίς νίκη.

Στις 11 Αυγούστου πανηγύρισαν για τελευταία φορά τη νίκη ο Λεονάρντο Ζαρντίμ και οι παίκτες του. Από τότε ακολούθησαν Λιλ, Μπορντό, Μαρσέιγ, Τουλούζ, Ατλέτικο και Νιμ. Τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες. Καμία νίκη!

Τι κι αν έπαιζαν εντός έδρας με τους "κροκοντίλ" της Νιμ. Το ματς ξεκίνησε στραβά, καθώς οι Μπριανσόν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 19ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι Μονεγάσκοι ήταν να ισοφαρίσουν με τον Φαλκάο στο 27ο λεπτό. Στα θετικά για τους γηπεδούχους, η επιστροφή του Γκολόβιν, ο οποίος γύρισε μετά τον τραυματισμό του.

ΜΟΝΑΚΟ: Μπενάλιο, Ράγκι, Γκλικ, Εντοράμ, Μπαρέκα, Τίλεμανς, Μπενασέρ, Εμπουλά (61' Γραντσέρ), Τραορέ (78' Σιλά), Ντιόπ (72' Γκολόβιν), Φαλκάο.

ΝΙΜ: Μπερναρντονί, Αλακούς (85' Λαντρ), Μπριανσόν, Λιμποΐ, Πακιέζ, Μπομπισόν, Βαλς (75' Ντεπρέ), Τιούμπ (62' Ντιαλό), Ριπάρ, Γκιγιόμ, Μπόζοκ.