ΓΑΛΛΙΑ

Ligue 1: Η Ρεμς σόκαρε την Παρί στο "Παρκ Ντε Πρενς"

Reims' Boulaye Dia, center, celebrates after scoring his side's second goal during the French League One soccer match between PSG and Reims at the Parc des Princes stadium in Paris, Wednesday, Sept. 25, 2019. (AP Photo/Michel Euler) AP

Η Ρεμς έκανε τη μεγάλη έκπληξη την 7η αγωνιστική καθώς νίκησε με 2-0 εκτός έδρας την Παρί Σεν Ζερμέν και υποχρέωσε τους πρωταθλητές Γαλλίας στη δεύτερη ήττα τους στη φετινή Ligue 1!

Βόμβα μεγατόνων στην 7η αγωνιστική της Ligue 1, με την Ρεμς να επικρατεί 2-0 της Παρί Σεν Ζερμέν στο "Παρκ Ντε Πρενς" και να της σπάει ένα φοβερό αήττητο εντός έδρας σερί που κρατούσε 22 ματς, αφήνοντάς την μάλιστα χωρίς γκολ σε αγώνα γαλλικού πρωταθλήματος μετά από 44 αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι του Τάσου Δώνη (αγωνίστηκε βασικός και έγινε αλλαγή στο 69') πάγωσαν για πρώτη φορά το κοινό της Παρί στο 29' με τον Καμαρά ενώ έδωσαν τη χαριστική βολή στην ομάδα του Τούχελ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Ντιά.