EUROPA LEAGUE

Σεβίλλη - Ρόμα: Τα δυο γκολ των Ανδαλουσιάνων στο πρώτο ημίχρονο

Sevilla's Youssef En-Nesyri celebrates with Sevilla's Jules Kounde after scoring his side's 2nd goal during the Europa League, round of 16 soccer match between Roma and Sevilla, at the Schauinsland-Reisen-Arena in Duisburg, Germany, Thursday, Aug. 6, 2020. (Wolfgang Rattay/Pool Photo via AP) AP

Η Σεβίλλη προηγήθηκε με 2-0 της Ρόμα στο πρώτο ημίχρονο του μονού αγώνα στο Ντούισμπουργκ για τους 16 του Europa League. Δείτε τα γκολ των Σέρχιο Ρεγκιλόν και Γιούσεφ Ελ Νεσίρι. (VIDEOS)

Η Σεβίλλη κοντράρεται με τη Ρόμα στο Ντούισμπουργκ σε μονό αγώνα - το πρώτο ματς δεν διεξήχθη λόγω κορονοϊού - και οι Ανδαλουσιάνοι απέκτησαν προβάδισμα για πρόκριση στο Final 8 (στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Γουλβς) του Europa League από το πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ για τους νερβιονένσες άνοιξε ο Σέρχιο Ρεγκιλόν - με τον Πάου Λόπεθ να φέρει μεγάλη ευθύνη - στο 22ο λεπτό, ενώ το 2-0 έκανε ο Γιουσέφ Ελ Νεσίρι στο 44ο μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Λούκας Οκάμπος. Δείτε τα δυο γκολ.