EUROPA LEAGUE

Σαχτάρ - Βασιλεία: Το 2-0 με τον Τάισον

Shakhtar's Taison, center, celebrates with teammates after scoring his side's second goal during the Europa League quarter-final soccer match between Shakhtar Donetsk and FC Basel at the Veltins-Arena in Gelsenkirchen, Germany, Tuesday, Aug. 11, 2020. (Lars Baron/Pool via AP) AP

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ διπλασίασε τα τέρματά της απέναντι στην Βασιλεία για το Final 8 του Europa League με σκόρερ τον Τάισον στο 22ο λεπτό με ωραίο σουτ.

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ άνοιξε πρώτα το σκορ με τον Μοράις στο 2ο λεπτό κόντρα στην Βασιλεία, ενώ 20 λεπτά αργότερα πέτυχε και το δεύτερο της τέρμα.

Οι Ουκρανοί άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλα τρέχοντας στην επίθεση, ο Τάισον εγινε αποδέκτης της στα όρια της περιοχής, σούταρε και έπειτα από κόντρα σημείωσε το 2-0 απέναντι στους Ελβετούς.