EUROPA LEAGUE

Ολυμπιακός - Γουλβς: Ο Νέτο με κόντρα το 1-1 για τους λύκους

Ο Πέδρο Νετο ισοφάρισε στο 67ο σε 1-1 για τη Γουλβς στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό με σουτ έξω από την περιοχή κι αφού η μπάλα βρήκε στον Ανδρέα Μπουχαλάκη και άλλαξε πορεία. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τη Γουλβς στο κεκλεισμένων - στο πλαίσιο προληπτικών μέτρων κατά του κορονοϊού - Γ. Καραϊσκάκης για το πρώτο μεταξύ των δυο ομάδων ματς στο πλαίσιο των 16 του Europa League.

Οι "ερυθρόλευκοι" άνοιξαν το σκορ στο 54ο λεπτό, όταν βγήκαν στην επίθεση από τα δεξιά με τον Μαντί Καμαρά να δίνει στον Γκιλιέρμε ο οποίος με όμορφη ενέργεια πέρασε τον αντίπαλο του και με τρομερή παράλληλη πάσα βρήκε τον Ελ Αραμπί που ανενόχλητος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Γουλβς έφθασε στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό. Ο Πέδρο Νέτο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Ανδρέα Μπουχαλάκη, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ζοζέ Σα.