EUROPA LEAGUE

Μοιραίος ο Μπεν, στους "16" η ΤΣΣΚΑ

CSKA players celebrate after scoring their side's first goal during the Europa League soccer match between CSKA Moscow and Red Star, in Moscow, Russia, Wednesday, Feb. 21, 2018. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko) AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε 1-0 τον Ερυθρό Αστέρα και είναι η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στους "16" του Europa League. Μοιραίος ο Μοχάμεντ Μπεν για τους Σέρβους με σπουδαία ευκαιρία στο 90' (video)

Η πρώτη ομάδα που πήρε την πρόκριση για τους "16" του Europa League είναι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, καθώς νίκησε 1-0 τον Ερυθρό Αστέρα στη Ρωσία.

Το πρώτο το ματς στη Σερβία είχε ολοκληρωθεί χωρίς γκολ, ενώ ο ήρωας για τους γηπεδούχους ήταν ο Αλάν Τζαγκόεβ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45αλέπτου με πλασέ από κοντά.

Μοιραίος για τον Ερυθρό Αστέρα ήταν ο Μοχάμεντ Μπεν, καθώς ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 90ό λεπτό.

Βρέθηκε μόνος λίγο έξω απ' τη μικρή περιοχή του Ίγκορ Ακινφέεβ, έκανε το σουτ με το δεξί, αλλά ήταν άστοχος, με τους Σέρβους να χάνουν την ευκαιρία να... κλέψουν την πρόκριση, καθώς ουσιαστικά αυτή ήταν η μόνη τους πραγματική ευκαιρία στο ματς.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (5-3-2): Ακινφέεβ, Μάριο Φερνάντες, Βασίλι Μπερεζούτσκι, Ιγκνασέβιτς, Βάσιν (27' Ναμπάμπκιν), Κουτσάεβ, Νάτχο, Τζαγκόεβ, Βέρνμπλουμ, Βιτίνιο (77' Μιλάνοφ), Μούσα.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόριαν, Στόικοβιτς, Σάβιτς, Λε Ταλέκ, Ρόντιτς, Ντόναλντ (78' Σρνιτς), Γιόβιτσιτς (88' Ράτσιτς), Κρστίτσιτς, Μπεν, Ράντονιτς (88' Άτζιτς), Πέσιτς.