EUROPA LEAGUE

Γουλβς - Ολυμπιακός: Το διπλό λάθος του Αλέν που έφερε το 1-0

EUROPA LEAGUE / ÃÏÕËÂÓ - ÏÓÖÐ  (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
EUROPA LEAGUE / ÃÏÕËÂÓ - ÏÓÖÐ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Μπομπί Αλέν έκανε διπλό λάθος - κακή εκτίμηση κι εν συνεχεία πέναλτι στον Ντανιέλ Ποντένσε - δίνοντας την ευκαιρία στη Γουλβς να ανοίξει το σκορ (1-0) επί του Ολυμπιακού με την εύστοχη εκτέλεση του Ραούλ Χιμένες στο όγδοο λεπτό. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός φιλοξενήθηκε από τη Γουλβς στη ρεβάνς του 1-1 του Γ. Καραϊσκάκης για τους 16 του Europa League και οι λύκοι άνοιξαν το σκορ οκτώ λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης στο Μολινό.

Ο Γάλλος γκολκίπερ των ερυθρολεύκων, Μπομπί Αλέν, ο οποίος υπερασπίστηκε την ερυθρόλευκη εστία λόγω του τραυματισμού του Ζοζέ Σα υπέπεσε σε διπλό λάθος. Αρχικά δεν απομάκρυνε την μπάλα, προτιμώντας την ντρίμπλα σε κακή εκτίμηση και στη συνέχεια αφού άνοιξε την μπάλα ανέτρεψε τον Ντανιέλ Ποντένσε ο οποίος κατάλαβε την κίνηση του πρώην συμπαίκτη του.

Ο Ραούλ Χιμένες ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος για το 1-0. Δείτε τη φάση: