ΑΓΓΛΙΑ

Σπουδαίο διπλό για την Μίντλεσμπρο του Κωνσταντόπουλου

Μίντλεσμπρο

Η Μίντλεσμπρο του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία στην Championship κερδίζοντας με 2-1 την Νότιγχαμ Φόρεστ εκτός έδρας (VIDEO).

Τρία γκολ, όλα στο πρώτο ημίχρονο! Κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 για την Μίντλεσμπρο στο "City Ground" που πλέον σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση έχοντας πέντε γκολ παθητικό σε οκτώ αναμετρήσεις.

Το σκορ άνοιξε στο 3ο λεπτό ο Νάγκετ με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή, για να κάνει το 1-1 ο Μιλς με σουτ. Το τελικό 1-2 έκανε ο Αγιάλα μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της Φόρεστ.

Θυμίζουμε πως πέρσι ο Κωνσταντόπουλος έχασε την άνοδο στην Premier League στα μπαράζ ανόδου, ενώ στο 78ο λεπτό έπιασε και πέναλτι!