ΑΓΓΛΙΑ

Ο τεχνικός της Μπρέντφορντ πήγε το cooling break σε άλλο επίπεδο

Ο τεχνικός της Μπρέντφορντ, Τόμας Φρανκ, χρησιμοποίησε το διάλειμμα που γίνεται κατά τη διάρκεια των αγώνων για να δροσιστούν οι παίκτες ώστε να τους κάνει μαθήματα τακτικής μέσω πίνακα, για να έρθει η ανατροπή κόντρα στην Τσάρλτον (VIDEO).

Η πανδημία του κορονοϊού έχει φέρει ένα σωρό καινοτομίες στο χώρο του ποδοσφαίρου και μία από αυτές αφορά τα δύο διαλείμματα που γίνονται κατά τη διάρκεια ενός 90λεπτου, ένα σε κάθε ημίχρονο, ώστε να πάρουν ανάσες οι παίκτες και να μπορέσουν να αντέξουν τα συνεχόμενα παιχνίδια.

Κατά τη διάρκεια ωστόσο της αναμέτρησης Μπρέντφορντ - Τσάρλτον στο "Griffin Park" για την 42η αγωνιστική της Championship, όλα τα λεφτά κατά τη διάρκεια του δεύτερου χρονικά cooling break ήταν η συμπεριφορά του προπονητή των γηπεδούχων, Τόμας Φρανκ.

Και αυτό γιατί ενώ βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 από το 8', έφεραν τούμπα την κατάσταση στο φινάλε με τέρματα στο 75' (πέναλτι) και στο 85', για να πάρουν ένα πολύτιμο τρίπονο στη μάχη για την επιστροφή τους στην Premier League.