ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μυστήριο με Βάρντι, εξαφανίστηκε (!) πριν τελειώσει το Άρσεναλ - Λέστερ

Leicester City's Jamie Vardy,lright, and teammate Leicester City's Adrien Silva walk from the pitch after the end of the English Premier League soccer match between Manchester United and Leicester City at Old Trafford, in Manchester, England, Friday, Aug. 10, 2018. United won the game 2-1. (AP Photo/Jon Super) AP

Χωρίς να γίνει αλλαγή, χωρίς να είναι τραυματίας, ο Τζέιμι Βάρντι έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο και δεν γύρισε ποτέ μέχρι το φινάλε του Άρσεναλ - Λέστερ!

Ο Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ είχε κάνει τη δουλειά, είχε σκοράρει δύο γκολ για το 3-1 της Άρσεναλ, η Λέστερ δεν είχε πλέον ελπίδες για αποτέλεσμα στο Emirates, όμως αυτό που συνέβη με τον Τζέιμι Βάρντι, δεν έχει προηγούμενο!

Λίγο πριν συμπληρωθούν τα 90 λεπτά του κανονικού αγώνα, λίγο πριν ο τέταρτος διαιτητής δείξει τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο διεθνής Άγγλος επιθετικός εξαφανίστηκε από τον αγωνιστικό χώρο!

Χωρίς να γίνει αλλαγή, χωρίς να γκρινιάξει για τραυματισμό, απλά εξαφανίστηκε.

Πέρασε το τούνελ του Emirates και δεν γύρισε ποτέ μέχρι το φινάλε.

Η Λέστερ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές και πλέον όλοι προσπαθούν να καταλάβουν τι συνέβη με τον Βάρντι, αν ήταν άρρωστος, αν τον... κάλεσε η μητέρα φύση, αν ήταν εκνευρισμένος από την εξέλιξη του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος, μάλιστα, δεν έκανε ούτε πάσα, καθώς η άμυνα της Άρσεναλ τον είχε εξουδετερώσει.