ΑΓΓΛΙΑ

Με 6άρα στους "4" η Λίβερπουλ

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 1ο λεπτό στο "Saint Mary's", η Λίβερπουλ "πάτησε" τη Σαουθάμπτον, παίρνοντας τη νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του League Cup με 6-1! Χατ-τρικ ο Ορίγκι. (VIDEOS)

Με εκπληκτική αντεπίθεση, μετά το γρήγορο 1-0 της Σαουθάμπτον, η Λίβερπουλ πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του League Cup, συντρίβοντας με 6-1 τους "Αγίους" μέσα στο "Saint Mary's".

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μανέ, αλλά ο Ντάνιελ Στάριτζ χρειάστηκε ένα πεντάλεπτο (25'-29') για να ανατρέψει την κατάσταση. Εν συνεχεία πήρε σειρά ο Ντιβόκ Ορίγκι, που με άλλα δύο γκολ (45' και 68') έδωσε διαστάσεις θριάμβου στους "ρεντς". Μάλιστα, ο νεαρός Βέλγος πέτυχε και χατ-τρικ στο 86ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, ενώ νωρίτερα είχε βρει δίχτυα και ο Τζόρντον Άιμπ.

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών:

Τρίτη

Μίντλεσμπρο - Έβερτον 0-2 (20' Ντεουλοφέου, 28' Λουκακού)

Στόουκ - Σέφιλντ Γουένσντεϊ 2-0 (29' Αφελάι, 75' Μπάρντσλεϊ)

Μάντσεστερ Σίτι - Χαλ 4-1 (11' Μπονί, 80' Ιχεανάτσο, 82', 87' Ντε Μπράινε, 92' Ρόμπερτσον)

Τετάρτη

Σαουθάμπτον - Λίβερπουλ 1-6 (1' Μανέ / 25', 29' Στάριτζ, 45', 68', 86' Ορίγκι, 73' Άιμπ)

Σαουθάμπτον - Λίβερπουλ 1-6

Μάντσεστερ Σίτι - Χαλ 4-1

Μίντλεσμπρο - Έβερτον 0-2