ΑΓΓΛΙΑ

Η Φούλαμ έχασε, οι φίλαθλοι ζήτησαν πίσω τον Καραγκούνη

Καραγκούνης

Η Φούλαμ προηγήθηκε στο σκορ, υπό του βλέμμα του Γιώργου Καραγκούνη, όμως έχασε τελικά με 2-1. Αποθέωση για τον Έλληνα παλαίμαχο άσο στο twitter.

Ο Γιώργος Καραγκούνης βρέθηκε στο "Craven Cottage " για να παρακολουθήσει από κοντά την αναμέτρηση της Φούλαμ με τον Μπρίστολ Σίτι, όμως δεν μπόρεσε να φέρει γούρι στην πρώην ομάδα του ( αγωνίστηκε για δυο σεζόν με 47 εμφανίσεις και 3 γκολ) στην οποία μάλιστα έκλεισε την καριέρα του.

Η Φούλαμ άνοιξε το σκορ με τον ΜακΚόρμακ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με καταπληκτικό σκαφτό σουτ. Στο δεύτερο μέρος και προς το τέλος του αγώνα, ωστόσο, η Μπρίστολ Σίτι κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι.

Αρχικά ο Πακ ισοφάρισε σε 1-1 στο 69ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Τόμλιν με όμορφη εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 2-1 υπέρ της Μπρίστολ.

Αποθέωση στον "Κάρα"

Κατά τη διάρκεια του αγώνα και μετά το τέλος, φίλαθλοι της Φούλαμ αποθέωσαν τον Γιώργο Καραγκούνη και μάλιστα πολλοί από αυτούς παραδέχθηκαν πως με εκείνον τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά!